Polský trh


Vystavení faktury k účtence v Polsku


Vystavení faktury k polské účtence – platí od 1.1.2020

Více...

Jednotný kontrolní soubor JPK v Polsku


Od 1. července 2018 – všechny daňové subjekty v Polsku, které vedou účetnictví v elektronické podobě, budou během daňového řízení, ověřovacích úkonů a daňové kontroly na vyžádání polských daňových orgánů předkládat jiné struktury jednotného kontrolního souboru JPK .

Více...

Polský bílý seznam plátců DPH


  Bílý seznam plátců DPH v Polsku   Od září 2019 vstupuje v platnost tzv. bílý seznam polských plátců DPH . Na tomto seznamu se mají nacházet informace týkající se registrace, odhlášení a statusu plátce DPH, a také čísla bankovních účtů podnikatele. Platba na jiný účet nežli uvedený na bílém seznamu bude postihována pokutou.

Více...

Sankce za neuplatnění mechanismu rozdělené platby v Polsku


  Sankce za neuplatnění mechanismu rozdělené platby v Polsku a neuvedení na polské faktuře poznámky: „mechanizm podzielonej płatności” (mechanismus rozdělené platby) :

Více...

Mechanismus rozdělené platby Polsko (MPP) / Split payment v Polsku


  Od 1.11.2019 bude nutno vystavovat faktury s polskou sazbou DPH rovněž za zboží a služby uvedené v příloze č. 15 do polského zákona o DPH, avšak v případě zboží a služeb z přílohy č. 15 bude aplikován mechanismus rozdělení platby / split payment,

Více...

Strana 1 z 8